Aktualności

Pierwsze zajęcia w terenie

Data publikacji 23.06.2023

Trwają praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji na ulicach miast Pomorza. W ubiegłym tygodniu Młodych policjantów można spotkać między innymi na terenie Koszalina, powiatu sławieńskiego oraz w Słupsku. W trakcie tej edycji praktyk słuchacze pełnią służby również w kursujących po Pomorzu pociągach.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą komisariacie, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji podczas służby. Po jej zakończeniu spotykają się ponownie w sali odpraw by omówić podjęte interwencje i działania. Fachowa wiedza teoretyczna jest słuchaczom niezbędna, ale dopiero praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które podejmować będą samodzielnie.

Zawód policjanta to zawód specyficzny; teoria jest ważna, ale dopiero praktyka w terenie daje słuchaczom możliwość nauki czynności, które będą podejmować na co dzień, po powrocie do swojej jednostki macierzystej.

Dworzec kolejowy w Słupsku

Na terenie Jarosławca

Sławno, Europejski Dzień Zapobiegania Włamaniom do Domów

Koszalin

Powrót na górę strony