Aktualności

Wolontariat młodych policjantów

Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności, w czasie wolnym od służby angażują się jako wolontariusze w akcje charytatywne. Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego słupskiej Szkoły Policji niosą również pomoc i wsparcie innym.

Jedną z form takiej działalności wolontaryjnej prowadzi grupa słuchaczy, którzy wraz ze swoim wykładowcą mł.asp. Moniką Sadurską uczestniczą w akcjach mających na celu zbiórkę funduszy na leczenie 10-letniego Kacpra Gniadka ze Słupska, który nie ma małżowiny usznej i posiada zrośnięty kanał słuchowy, dodatkowo chłopczyk cierpi na zespół Goldenhara, na który składa się również asymetria twarzy i szczęki, niedorozwój stawu skroniowo-żuchwowego i ucha wewnętrznego.

Policjanci, którzy wspierają samotną mamę Kacperka, pomagają w organizacji imprez charytatywnych, jako wolontariusze zbierają datki a także samodzielnie pieką ciasta, które potem sprzedawane są podczas festynów.

Ideą szkolenia młodych policjantów jest nie tylko zdobywanie wiedzy policyjnej i prawnej, ale także kształtowanie postaw etycznych i umiejętności dostrzegania w codziennej służbie potrzeb innych, w tym w szczególności tych najsłabszych. Wolontariusze wspierający Kacperka pokazują swoją postawą, że nasze hasło „Pomagamy i chronimy” ma bardzo wymierne, pozytywne efekty.

Powrót na górę strony