Aktualności

Teoria połączona z praktyką

Data publikacji 29.06.2023

Aby wzbogacić przekazywaną podczas zajęć wiedzę, wykładowcy słupskiej Szkoły Policji odwiedzają ze słuchaczami różnego rodzaju instytucje, których działalność związana jest z codzienną policyjną służbą.

W ramach popołudniowych zajęć fakultatywnych wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego odwiedzili wraz z młodymi policjantami słupski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym i Bezdomnym prowadzony przez Stowarzyszenie „Monar”. Ośrodek mieści się w budynku funkcjonującej przez wiele lat przy ulicy Gdyńskiej Izby Wytrzeźwień.

Słuchacze mieli możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania placówki, a przede wszystkim zasadami przyjęcia osób w celu wytrzeźwienia. Oprowadzający policjantów przedstawiciel Ośrodka omówił między innymi podstawy prawne oraz dokumentacje wymaganą podczas przyjęcia osób w celu wytrzeźwienia.

Dzięki takim fakultatywnym zajęciom, słuchacze - już po rozpoczęciu służby - będą mogli w profesjonalny sposób zająć się osobą dowożoną do placówki w celu wytrzeźwienia oraz w odpowiedni sposób wypełnić niezbędną dokumentację z tym związaną.

Powrót na górę strony