Aktualności

Zajęcia w jednostce terenowej

Data publikacji 04.07.2023

Teoria połączona z praktyką - w ten sposób słuchacze kursu podstawowego poznają funkcjonowanie poszczególnych komórek w jednostce terenowej Policji. Krótkie wycieczki do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku są doskonałym uzupełnieniem zajęć. W ich trakcie słuchacze poznają tajniki policyjnej pracy.

Podczas wizyt słuchacze goszczą między innymi na stanowisku dyspozycyjnym pomieszczeń dla osób zatrzymanych a także mają możliwość obejrzenia pomieszczeń, w których umieszczane są takie osoby. Słuchacze dowiadują się także, jak wygląda cała procedura postępowania z osobą: od momentu jej zatrzymania do chwili umieszczenia na „dołku”, czyli w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych - PdOZ.

Słuchacze zapoznają się również z algorytmem postępowania wobec osób nietrzeźwych i umieszczaniem ich w PdOZ. Inaczej przedstawia się bowiem sposób postępowania w jednostkach, na terenie działania których znajduje się Izba Wytrzeźwień, a inaczej tam, gdzie alternatywą wobec PdOZ jest oddział szpitalny.
Na koniec 2022 roku w naszym kraju funkcjonowało 297 policyjnych Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych.

Powrót na górę strony