Aktualności

Wielkie serce dzielnicowych

Data publikacji 05.07.2023

Wielkim sercem wykazali się policjanci przebywający w słupskiej Szkole Policji na kursie specjalistycznym dla dzielnicowych. Po godzinach służby zajęli się zbiórką środków czystości i oraz jedzenia z długim terminem przydatności a następnie przekazali dary do jednej z placówek pomocowych na terenie miasta.

Idea zbiórki zrodziła się przypadkowo. Po zakończonych zajęciach grupa dzielnicowych wyszła ze Szkoły na spacer po centrum Słupska. Podczas spaceru idących w ubraniach cywilnych policjantów zaczepiła osoba bezdomna, która zapytała czy mogliby kupić jej coś do jedzenia.
Policjanci spełnili jej prośbę, a gdy osoba ta - dziękując serdecznie - poszła w swoją stronę, dzielnicowi zaczęli rozmawiać między sobą o problemach osób bezdomnych. Ponieważ policjanci pochodzą z różnych stron Polski, zaczęli dzielić się swoimi doświadczeniami ze służby w kontekście wsparcia i pomocy osobom bezdomnym.

Efektem tego spotkania była inicjatywa podjęta przez dzielnicowych z Plutonu 1., którzy postanowili zebrać środki czystości i jedzenie z długim terminem przydatności a następnie przekazać je do Schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Słupsku prowadzonego przez Towarzystwo im. św. brata Alberta.
Przedstawiciele plutonu dzielnicowych przekazali w środę zebrane dary, jak sami powiedzieli, na tym między innymi polega ich służba społeczeństwu, która w takich sytuacjach daje ogromną satysfakcję.

Powrót na górę strony