Aktualności

Święto Policji

Data publikacji 17.07.2023

Z udziałem Komendanta Głównego Policji odbyły się obchody policyjnego święta w słupskiej Szkole Policji. Podczas uroczystości obecni byli między innymi przedstawiciele administracji rządowej, samorządowcy, dowódcy jednostek garnizonu słupskiego oraz przedstawiciele innych formacji mundurowych, urzędów i organizacji. Wyróżniającym się policjantom wręczono medale i awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe.

Święto Policji obchodzone jest na pamiątkę przyjęcia przez Sejm Rzeczypospolitej ustawy powołującej do życia Policję Państwową - miało to miejsce 24 lipca 1919 roku. Rocznicowe obchody są corocznie okazją do uhonorowania szczególnie zasłużonych policjantów i pracowników Policji. Medale oraz akty awansu zawodowego i mianowania na wyższy stopień policyjny wręczył Komendant Główny Policji gen.insp. dr Jarosław Szymczyk w asyście Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Piotra Cekały.

Decyzją Minista Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego brązową odznakę „Zasłużony policjant” nadano 4 policjantom. Rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji, z dniem 24 lipca 2023 roku, 6 policjantów mianowano na stopień policyjny w korpusie oficerów starszych Policji.

Komendant Szkoły Policji w Słupsku mianował rozkazami personalnymi na wyższy stopień policyjny:

  • 9 policjantów w korpusie oficerów młodszych Policji,
  • 16 policjantów w korpusie aspirantów Policji,
  • 1 policjanta w korpusie podoficerów Policji,
  • 1 policjanta w korpusie szeregowych Policji.

Ponadto Komendant Szkoły mianował na wyższe stanowiska służbowe:

  • 3 policjantów na stanowisko starszego wykładowcy,
  • 1 policjanta na stanowisko wykładowcy,
  • 1 policjanta na stanowisko młodszego wykładowcy.

W trakcie dalszych uroczystości wręczono również, awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe. Całość zakończył występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dyrekcją kapelmistrza podinsp. Adama Witiwa i kierownictwem tamburmajora sierż.szt. Pawła Nierody.

Film z uroczystości oficjalnej
https://www.youtube.com/watch?v=LqiofggM5I0

Koncert Orkiestry z KWP we Wrocławiu
https://www.youtube.com/watch?v=S52GN7omzLo

Powrót na górę strony