Aktualności

W intencji Policji

Data publikacji 18.07.2023

W intencji policjantów, pracowników Policji ze Szkoły Policji w Słupsku oraz ich rodzin i najbliższych modlił się podczas specjalnej mszy świętej biskup pomocniczy diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. Nabożeństwo zostało odprawione w kościele pod wezwaniem św. Jana Kantego przy ulicy Leśnej w Słupsku.

Mszę koncelebrował również kapelan Szkoły Policji ks. Wojciech Filimon. Przedstawiciele Szkoły zadbali również o oprawę muzyczną i liturgiczną nabożeństwa, w którym oprócz parafian uczestniczyli również członkowie kierownictwa Szkoły Policji wraz z rodzinami, przedstawiciele kadry, pracowników oraz emerytowani policjanci.

W swojej homilii bp Krzysztof Zadarko podkreślił wartość troski o poczucie bezpieczeństwa wszystkich obywateli, które wynika z roty policyjnego ślubowania, ale tak naprawdę tworzone jest przez ludzi którzy pełnią tę niełatwą policyjną służbę – to od ich postawy i dobroci zależy to jak czują się inni mieszkańcy.

Powrót na górę strony