Aktualności

Podczas zajęć uratowali topiącego się mężczyznę

Data publikacji 22.08.2023

Podczas zajęć z wychowania fizycznego uratowali topiącego się mężczyznę. Słuchacze Szkoły Policji w Słupsku natychmiast ruszyli z pomocą, gdy usłyszeli plusk wody.

Do zdarzenia doszło w pobliżu Szkoły Policji przy tak zwanym stawku Łabędzim, a dokładnie na grobli oddzielającej zbiornik wodny od rzeki Słupia. Słuchacze jednego z plutonów biegali wokół zbiornika wodnego w ramach przygotowań do zaliczenia biegu na 3 kilometry. Ich przygotowaniom przyglądał się siedzący na ławeczce mężczyzna.

W pewnym momencie mężczyzna wstał i odwrócił się w stronę rzeki a po chwili zniknął w krzakach. Mniej więcej w tym samym czasie dał się słyszeć mocny plusk wody. Znajdujący się najbliżej tego miejsca dwaj słuchacze post. Maciej Cieślak z Komendy Powiatowej Policji w Pile i post. Hubert Skrzypiński z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu pobiegli do miejsca, z którego doszedł odgłos plusku wody.
Gdy policjanci dobiegli na miejsce mężczyzna leżał zanurzony w rzece twarzą w kierunku dna.  Natychmiast weszli do wody i rozpoczęli wyciąganie mężczyzny. Po chwili na miejsce dobiegi pozostali słuchacze z plutonu, którzy wsparli swoich kolegów w wyciągnięciu niedoszłego topielca.

Po wyciągnięciu okazało się, że mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Na miejsce wezwano patrol z Komendy Miejskiej, okazało się, że niedoszła ofiara może znajdować się w stanie zagrażającym jego życiu, jednak nie ze względu na możliwe podtopienie a stan upojenia alkoholowego. Niedoszła ofiara została przewieziona do Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym i Bezdomnym w Słupsku, w którym prowadzona jest między innymi Izba Wytrzeźwień. Słuchacze powrócili natomiast do swoich dalszych zajęć programowych.

Powrót na górę strony