Aktualności

Kolejne litry policyjnej krwi

Data publikacji 25.08.2023

Kolejnych kilkanaście litrów krwi oddali młodzi policjanci - słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. Zbiorowe donacje organizowane są między innymi w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie podczas wakacji na krew i materiały krwiopochodne.

W trakcie ostatniego wyjścia do Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa większość z donatorów zrobiła to po raz pierwszy w życiu i - jak sami mówili - nie była to ich ostatnia wizyta w tej placówce. Pozyskiwanie coraz to nowych krwiodawców to zasługa działającego przy Szkole Policji Klubu Honorowych Krwiodawców PCK, którzy propagują wśród słuchaczy ideę honorowych donacji.

Zebrana krew będzie wykorzystana między innymi  do pilnych zabiegów medycznych ratujących życie. W sezonie letnim gdy duża grupa krwiodawców wyjeżdża na letni wypoczynek krew policjantów będących w tym czasie na szkoleniach i kursach w słupskiej Szkole Policji jest szczególnie ważna, również dlatego, że krwi nie można zgromadzić „na zapas” ma ona ściśle określony termin wykorzystania.

Podczas czwartkowej akcji z 38 kandydatów do oddania krwi zakwalifikowało się 35 osób. Łącznie zebrano 15,750 litra krwi. Słuchacze otrzymali także łącznie ponad 150 czekolad, które zostaną przekazane podopiecznym funkcjonujących na terenie Słupska i Ustki Domów dla Dzieci.

 • Młodzi policjanci stoją w kolejce do rejestracji.
 • Młodzi policjanci stoją w kolejce do rejestracji.
 • Policjanci przy stolikach wypełniają ankiety medyczne.
 • Policjant na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjant na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjantka na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjant na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjant na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjant na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjantka na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjant na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjant na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjantka na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Policjant na specjalistycznym fotelu oddaje krew.
 • Logo Klubu HDK PCK przy Szkole Policji. Duże litery ha de ka. Na górze napisz szkołą policji w słupsku.
Powrót na górę strony