Aktualności

Policjant wyróżniony przez Ministra Zdrowia

Data publikacji 21.09.2023

Ministerialną Odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” wyróżniony został policjant ze Szkoły Policji w Słupsku. Wręczenie odznaki odbyło się w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.

Odznaka honorowa „Za zasługi dla ochrony zdrowia” jest szczególnym wyróżnieniem nadawanym przez Ministra Zdrowia. Odznaczanie to nadaje się osobom fizycznym, w uznaniu ich szczególnych osiągnięć.  
Odznaką tą został uhonorowany między innymi podkom. Aleksander Ziobro - Koordynator Ratownictwa w Słupskiej Szkole Policji.

Aktu dekoracji, w imieniu Ministra Zdrowia, który nadał funkcjonariuszom i pracownikom Policji odznakę honorową, dokonał I zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. Odznaki zostały przyznane wyróżniającym się funkcjonariuszom i pracownikom Policji, którzy swoim postępowaniem i wzorową pracą przyczyniają się do podniesienia sprawności działań Policji w zakresie ratownictwa medycznego, a tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa wśród społeczeństwa.

Dla medycyny ratunkowej wyróżnione osoby poświęcają sporo swojego życia. Często poza wykonywaniem ustawowych obowiązków służbowych zajmują się koordynacją zadań z zakresu ratownictwa medycznego w swoich garnizonach.
Prowadzą szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego, kwalifikowanej pierwszej pomocy i pierwszej pomocy dla funkcjonariuszy i pracowników Policji. Propagują i uczą również pierwszej pomocy dzieci, młodzież i dorosłych podczas licznych pikników, festynów i wydarzeń sportowych.
Często oprócz codziennej służby wyróżnieni policjanci wspierają System Państwowe Ratownictwo Medyczne, podnoszą swoje nasze kwalifikacje przez pracę na SOR-ach czy w zespołach wyjazdowych PRM. Wszystko po to, aby utrzymać wysoki poziom umiejętności, ponieważ medycyna ratunkowa cały czas się rozwija i wymaga ciągłego dokształcania.

(kgp/sp) 

 

Powrót na górę strony