Aktualności

Pierwsze służby w miastach Pomorza

Data publikacji 22.09.2023

Trwają praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji na ulicach miast Pomorza. Młodych policjantów można spotkać między innymi w Koszalinie i Sławnie oraz na terenie tych dwóch powiatów.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia podstawowego. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby. Zajęcia praktyczne to pełnienie służby w patrolach pieszych. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.

Ponieważ pierwsze służby zbiegły się z rozpoczęciem roku szkolnego, słuchacze w ramach zleconych zadań odwiedzają też przedszkola i szkoły, gdzie uczestniczą w zajęciach poświęconych bezpiecznej drodze do szkoły i przedszkola.
Wśród podejmowanych działań znajdują się również kontrole ruchu drogowego, działania poszukiwawcze i legitymowania.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą komisariacie, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji podczas służby. Po jej zakończeniu spotykają się ponownie w sali odpraw by omówić podjęte interwencje i działania. Fachowa wiedza teoretyczna jest słuchaczom niezbędna, ale dopiero praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które później podejmować będą w trakcie swoich codziennych służb.

Służby na terenie Sławna i powiatu sławieńskiego

Służby na terenie Koszalina

Powrót na górę strony