Aktualności

Młodzi policjanci na ulicach Słupska

Data publikacji 25.09.2023

Trwają praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji na ulicach miast Pomorza. Od dzisiaj (25.IX) młodych policjantów można będzie zobaczyć również na ulicach Słupska. Służby pełnione będą też w godzinach wieczornych.

Pierwsze, prawie samodzielne służby, odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego. Policjanci po prawie siedmiu miesiącach intensywnego szkolenia posiadają już niezbędną wiedzę i umiejętności. Potrafią między innymi dokonać odpowiednie kwalifikacji prawnej popełnionego czynu, znają taktykę i techniki interwencji a także posługiwanie się środkami przymusu bezpośredniego, jakimi dysponuje w patrolu każdy policjant.

Od dzisiaj na ulicach Słupska służbę pełnić będą słuchacze, którzy naukę w słupskiej Szkole Policji zakończą pod koniec przyszłego tygodnia. Oznacza to, że w tej chwili są oni już przygotowani do pełnienia służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.
Dzięki większej liczbie funkcjonariuszy możliwe będzie skierowanie na ulice Słupska większej liczby policyjnych patroli. Słuchaczy Szkoły Policji będzie można spotkać również w innych miejscowościach powiatu słupskiego.

Powrót na górę strony