Aktualności

Nowi ratownicy z uprawnieniami KPP

Data publikacji 27.09.2023

Kolejna grupa funkcjonariuszy zdobyła uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji egzamin na zakończenie tego kursu specjalistycznego zdało kilkunastu policjantów.

Na zajęciach umiejętności doskonalili policjanci z różnych jednostek terenowych. Każdy polski policjant na kursie zawodowym podstawowym przechodzi między innymi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), jest rozwinięciem już posiadanej wiedzy o kolejne umiejętności i procedury stosowane w ratowaniu ludzkiego życia.

W polskiej Policji jest w tej chwili ponad 5,5 tysięa policjantów, którzy posiadają uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W słupskiej Szkole Policji jest w tej chwili ponad 50 policjantów i pracowników Policji z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W grupie tej jest też kilkoro osób z kwalifikacjami ratownika medycznego.

Powrót na górę strony