Aktualności

Terenowe zajęcia z policjantami

Data publikacji 29.09.2023

Służba w pododdziałach zwartych, zagadnienia technik interwencji i ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc przedmedyczna - to niektóre z tematów, które wykładowcy Szkoły Policji poruszali podczas obozu szkoleniowego uczniów klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.

Licealiści klas mundurowych, którzy chcą związać swoją przyszłość zawodową między innymi z formacją policyjną, mogli zapoznać się z kilkoma wybranymi aspektami policyjnej służby.  Wykładowcy omówili również sposoby kontroli trzeźwości uczestników ruchu drogowego oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego.

Na zajęciach praktycznych każdy z licealistów mógł przećwiczyć też wybrane elementy udzielania pierwszej pomocy. Duże zainteresowanie już tradycyjnie wzbudziła musztra pododdziałów zwartych, w trakcie której licealiści podejmowali interwencję w związku z naruszeniem porządku.

Powrót na górę strony