Aktualności

Dobra forma policyjnych biegaczy

Data publikacji 02.10.2023

W czołówce klasyfikacji policjantów uplasowali się przedstawiciele Szkoły Policji podczas XX. Biegu Przełajowego im. sierż. Grzegorza Załogi. Impreza z udziałem kilkuset biegaczy rozegrana została w miejscowości Hutki-Kanki w powiecie zawierciańskim na terenie województwa śląskiego.

Startujący w składzie oficjalnej reprezentacji polskiej Policji mł.asp Arkadiusz Połeć z Zakładu Interwencji Policyjnych wywalczył wraz z drużyną pierwsze miejsce. Dystans 10 km i 800 metrów pokonał w czasie 41 minut i 4 sekund. Na mecie musiał uznać wyższość tylko dwóch zawodników - post. Henryka Warzechy z CSP Legionowo i post. Arkadiusza Maruszewskiego - słuchacza szkolenia zawodowego podstawowego w słupskiej Szkole Policji.
Ze szkoły Policji w Słupsku w biegu startował jeszcze jeden wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych mł.asp Filip Sadłowski, który na mecie zameldował się z czasem 1 godz. 6 min i 14 sek.


Sierż. Grzegorz Załoga 10 sierpnia 2003 roku, będąc w służbie, podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony.

Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji, gen. insp. Leszek Szreder uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.


 

Powrót na górę strony