Aktualności

Początek policyjnego szkolenia

Data publikacji 05.10.2023

Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczęli dziś szkolenie zawodowe podstawowe w słupskiej Szkole Policji. Przez siedem miesięcy młodzi ludzie zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na późniejsze rozpoczęcie policyjnej służby w jednostkach liniowych.

Świeżo upieczeni policjanci to osoby, które do Policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej, każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

W zainaugurowanych dziś dwóch edycjach szkoleń uczestniczą funkcjonariusze z różnych stron kraju. Nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy na szkolenie do Słupska skierowały Komendy Wojewódzkie Policji w Bydgoszczy, Gorzowie Wlkp., Olsztynie, Poznaniu i Szczecinie oraz Komenda Stołeczna Policji. Wśród rozpoczynających szkolenie panie stanowią ponad 30 procent składu osobowego.

Na szkoleniu słuchacze przebywać będą do 30 kwietnia przyszłego roku. Przed nimi okres intensywnej nauki (1147 godzin dydaktycznych), w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - pierwsze służby w terenie pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji.

Powrót na górę strony