Aktualności

Na pomoc koledze w służbie

Data publikacji 09.10.2023

Do akcji pomocy dla asp.szt. Zbigniewa Korczaka z Komisariatu Policji w Łochowie włączyli się członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku. Zbigniew Korczak choruje na rzadką chorobę nowotworową a jego stan lekarze określają jako poważny.

O pomoc swojemu podwładnemu zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli przełożony asp. szt. Zbigniewa Korczaka - Komendant Komisariatu w Łochowie. Na co dzień Zbigniew Korczak  pełnił służbę jako dyżurny, jednak teraz ze względy na pogarszający się stan zdrowia, przebywa od 1 września na oddziale zamkniętym Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
Policjant cierpi na rzadką chorobę nowotworową - włóknienie szpiku kostnego. W przebiegu tej choroby dochodzi do nadmiernych podziałów komórek macierzystch szpiku. W tej chwili, aby utrzymać policjanta przy życiu, codziennie lekarze Instytutu przetaczają mu krew.  

Każdy z nas może pomóc Zbigniewowi. Członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku sami rozpoczęli honorowe oddawanie krwi i dodatkowo zorganizują w najbliższym czasie grupowe wyjście słuchaczy, którzy będą chcieli pomóc swojemu koledze w służbie.
Aby oddać krew wystarczy podczas wizyty w stacji krwiodawstwa poprosić o dopisek „Krew dla Zbigniewa Korczaka – Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, ul. Indiry Ghandi”.

Ty też możesz pomóc w ratowaniu życia...

Powrót na górę strony