Aktualności

Wizyta gdańszczan

Data publikacji 10.10.2023

Kilkunastoosobowa grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Nowiny” z Gdańska gościła wraz z opiekunami w murach słupskiej Szkoły Policji. Był to ich pierwszy pobyt w policyjnej jednostce.

Gościom z Gdańska zaprezentowano między innymi sprzęt ochrony indywidualnej do działań zespołowych, stolik daktyloskopijny i tablicę z wizerunkiem policjanta. Była to świetna okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć pamiątkowyh, które sprawiły ona podopiecznym wiele radości. Goście zwiedzili komisariat szkoleniowy, a także obejrzeli wystawę czapek policyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Izba Historii Kryminalistyki.

Ważnym punktem programu wizyty była pogadanka na temat zagrożeń wobec osó z niepełnosprawnością intelektualną, które szczególnie są narażone na wykorzystywanie przez oszustów. Podinsp. Jolanta Czekaj przestrzegała przed zawieraniem kontaktów z nieznajomymi, którzy często wykorzystują niewiedzę i bezbronność tych osób. Wskazała, że policjanci są po to, by pomagać i w takich sytuacjach do nich należy zwracać się po pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

U części osób ze szczególnymi potrzebami w dalszym ciągu potrzebne jest kształtowanie obrazu policjanta, który najpierw służy pomocą a dopiero w dalszej kolejności egzekwuje prawo zgonie z hasłem „Pomagamy i chronimy”.

Powrót na górę strony