Aktualności

Policjanci w przedszkolu

Data publikacji 12.10.2023

Zabawa i dialogi dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy, a także zachowania wobec obcych osób - w ten sposób o bezpieczeństwie z przedszkolakami rozmawiali wykładowcy Szkoły Policji. W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, policjanci opowiadali dzieciom o swoim zawodzie.

Spotkanie w słupskim przedszkolu przy ulicy Łady-Cybulskiego rozpoczęło się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Policjanci omówili także zasady ruchu pieszych i pojazdów. Dzieciaki dowiedziały się również jak bezpiecznie poruszać się autobusami komunikacji miejskiej. Zajęcia przebiegały w formie edukacyjnej zabawy, która ułatwiła dzieciom poznanie podstawowych przepisów.

Podczas spotkania wspomniano także między innymi o tym, jak dzieci mają się zachować, gdy rodziców nie ma w domu, a ktoś puka do drzwi mieszkania. Dzieciaki dowiedziały się też, że nie wolno zgadzać się na propozycje nieznajomych dorosłych, którzy proponują dzieciom, że pokażą im różne fajne rzeczy, pod warunkiem, że dzieci pójdą z nimi w określone miejsce.

Atrakcją była również możliwość wejścia do radiowozu i włączenia sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Przez chwilę przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci. Na zakończenie dzieci wręczyły wykładowcom słupskiej Szkoły Policji asp.szt. Bożenie Schab i kom. Adrianowi Goszczyckiemu podziękowania oraz własnoręcznie wykonane rysunki opisujące służbę policjanta.

Więcej zdjęć można obejrzeć pod tym linkiem https://bit.ly/3FofrMo

Powrót na górę strony