Aktualności

Uczniowie odkrywają bezpieczeństwo

Data publikacji 16.10.2023

Z kolejnymi uczniami klas szkół podstawowych w Słupsku spotykają się wykładowcy ze Szkoły Policji. Jest to coroczna edycja lekcji realizowanych w szkołach pod hasłem "Odkrywamy bezpieczeństwo".

W ramach praktycznych zajęć policjanci przedstawiają zasady poruszania się po drodze oraz zwracają uwagę na czyhające na nich tam niebezpieczeństwa. Przypominają uczniom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.
Wykładowcy demonstrują także, jaką postawę należy przybrać w sytuacji, gdy dziecko atakowane jest przez psa.

Spotkania z dziećmi są też okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinni zapewniać rodzice czy opiekunowie podczas przewożenia ich w pojazdach. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego dzieci wykazują ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony