Aktualności

Przez zabawę do bezpieczeństwa

Data publikacji 19.10.2023

Trwa kolejna edycja spotkań z uczniami słupskich szkół podstawowych pod nazwą "Odkrywamy bezpieczeństwo". Wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego prowadzą spotkania z uczniami z klas szkół podstawowych w Słupsku. W czwartek gościli z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3.

W ramach praktycznych zajęć policjanci przedstawiają maluchom zasady poruszania się po drodze oraz zwracają uwagę na czyhające na nich niebezpieczeństwa. Przypominają również uczniom, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak chodzić po chodniku, a także jak zachowywać się na przystanku autobusowym.

Program prewencyjny "Odkrywamy bezpieczeństwo" jest realizowany od ponad kilkunastu lat. Jego autorem był Czesław Purowski, wykładowca ówczesnego Zakładu Komunikacji Społecznej (dziś Zakład Prewencji i Ruchu Drogowego) przez cały czas wykładowcy właśnie tego zakładu corocznie prowadzą zajęcia z uczniami.

Program ma na celu propagowanie właściwych zachowań na drodze oraz przypominanie przepisów ruchu drogowego. Jest to konieczne szczególnie w odniesieniu do dzieci, które same korzystają z drogi stając się najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

Powrót na górę strony