Aktualności

Więcej policyjnych patroli na Pomorzu

Data publikacji 19.10.2023

Różnego rodzaju interwencje mają już za sobą młodzi policjanci ze słupskiej Szkoły Policji, którzy w Koszalinie, Słupsku i powiecie słupskim pełnią swoje pierwsze służby. Praktyki pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego to także dobry sprawdzian nabytej policyjnej wiedzy i umiejętności.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego, które przejść musi obowiązkowo każdy policjant rozpoczynający służbę. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby. Zajęcia praktyczne to pełnienie służby głównie w patrolach pieszych. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.

Słuchacze Szkoły Policji, pełnią również służbę w pociągach na trasie Słupsk-Koszalin. Również w pociągach policjanci reagują na zakłócanie porządku i spokoju współpasażerów. Widok dużej liczby funkcjonariuszy wywołuje często wśród pasażerów zaciekawienie, a po wyjaśnieniu, że jest to przejazd do miejsca pełnienia służby, przyjmowany jest z dużą życzliwością. Niektórzy określają nawet kursujące teraz między Koszalinem i Słupskiem składy jako „pociągi pod specjalnym nadzorem”.

Powrót na górę strony