Aktualności

Doświadczenia z terenu

Data publikacji 24.11.2023

Większą niż zazwyczaj liczbę patroli policyjnych spotkać można w miastach Pomorza Środkowego. To kolejna edycja praktyk słuchaczy słupskiej Szkoły Policji, którzy po zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności wychodzą do swoich pierwszych służb w terenie.

Praktyki słuchaczy w jednostkach terenowych odbywają się na krótko przed zakończeniem szkolenia zawodowego podstawowego. Każdy policjantów posiada wtedy niezbędną wiedzę pozwalającą podejmować podstawowe czynności służbowe. Słuchacze wychodzący pierwszy raz do służby potrafią posługiwać się środkami przymusu bezpośredniego, znają taktykę i techniki interwencji oraz posiadają odpowiednią wiedzę prawną.

Choć nauka policyjnego rzemiosła w szkole jest bardzo ważna, to jednak dopiero praktyka w terenie pozwala zweryfikować zdobytą wiedzę i umiejętności. Jest to też moment, by każdy z nowych policjantów zweryfikował swoje wyobrażenie o codzienne policyjnej służbie na podstawie własnych doświadczeń.
W ciągu ostatnich tygodni policjantów słupskiej Szkoły Policji można było Spotkać w Koszalinie Słupsku i Lęborku oraz w innych miejscowościach na terenie tych trzech powiatów.

Powrót na górę strony