Aktualności

Siłowe emocje

Data publikacji 01.12.2023

Emocje i gorący doping towarzyszyły Mistrzostwom Szkoły Policji w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do rywalizacji stanęli młodzi policjanci - słuchacze szkolenia podstawowego oraz kursów specjalistycznych.

W trakcie mistrzostw kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek rywalizowało ze sobą leżąc na płaskiej ławeczce. Każdy siłacz miał do wykorzystania trzy próby, przed każdą z nich deklarował, jaki ciężar chce „wycisnąć”. Po pierwszym zadeklarowanym ciężarze, kolejne mogą być tylko większe, nie można było pozostać na tym samym poziomie lub dokonać zmniejszenia wagi obciążników.
Na komendę sędziego „start” zawodnik unosił sztangę ze stojaków i zaczynał próbę. Gdy gryf sztangi dotknął klatki piersiowej zawodnik musiał dokonać pełnego wyprostu ramion w stawach łokciowych. W trakcie „wyciskania” nie można było również dotknąć sztangą stojaka.

Liczba zdobytych punktów określana była za pomocą formuły Wilks`a. W formule tej wynik podniesionego ciężaru mnożony jest przez współczynnik odpowiedni do wagi zawodnika. Taki sposób liczenia punktów stosowany jest od 1997 roku podczas wszystkich imprez organizowanych przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, którzy przybyli licznie na salę gimnastyczną. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kobiety
1. miejsce - post. Weronika Jackowska, KMP Kalisz

2. miejsce - post. Katarzyna Adamczak, KPP Szamotuły
3. miejsce - post. Karolina Branicka, KPP Kamień Pomorski

Mężczyźni:
1. miejsce - post.Michał Dybowski, KPP Puck

2. miejsce - st.sierż.  Paweł Pasiński, KMP Bydgoszcz
3. miejsce - post. Michał Karkotka, OPP Olsztyn

Pełna galeria zdjęć znajduje się na serwerze zewnętrznym pod tym adresem: https://bit.ly/3uIyUFJ

 

Powrót na górę strony