Aktualności

Policjanci Szkoły Policji w hołdzie poległym na służbie

Data publikacji 05.12.2023

Słuchacze i kadra Szkoły Policji w Słupsku oddali dziś hołd wrocławskim policjantom, którzy zginęli na służbie. Krótka uroczystość odbyła się dziś po południu na placu apelowym.

W apelu pamięci udział wzięli wszyscy słuchacze i członkowie kardy Szkoły. W krótkim przemówieniu przypomniano sylwetki obu policjantów a następnie odegrano sygnał „Śpij Kolego”; na zakończenie włączono sygnały dźwiękowe i świetlne w policyjnych radiowozach.

W piątkowy wieczór około 22:30 przy ulicy Sudeckiej, w okolicy dawnego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu, konwojowany mężczyzna postrzelił dwóch znajdujących się razem z nim w radiowozie policjantów.  W poniedziałek wieczorem, mimo usilnej walki lekarzy, obaj odeszli na wieczną służbę.

asp.szt. Ireneusz Michalak
asp.szt. Daniel Łuczyński

Do końca wypełnili słowa roty policyjnego ślubowania:
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. […]”.

Solidaryzujemy się z Rodzinami poległych oraz Koleżankami i Kolegami z dolnośląskiego garnizonu Policji.

 

Film Szkoła Policji w Słupsku, godz. 13.00, Apel pamięci

Pobierz plik Szkoła Policji w Słupsku, godz. 13.00, Apel pamięci (format mp4 - rozmiar 24.5 MB)

Film Godz. 17.00 - ogólnopolski hołd zastrzelonym policjantom

Pobierz plik Godz. 17.00 - ogólnopolski hołd zastrzelonym policjantom (format mp4 - rozmiar 11.85 MB)

Powrót na górę strony