Aktualności

Kolejni absolwenci Szkoły Policji

Data publikacji 06.12.2023

Ponad 230 absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego opuściło dziś mury Szkoły Policji w Słupsku. Po 7 miesiącach intensywnej nauki i ćwiczeń mogą teraz rozpocząć samodzielną służbę w sowich jednostkach.

Absolwenci zakończonej właśnie edycji szkolenia zostali skierowani do Słupska z Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku, Kielcach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród absolwentów panie stanowiły 19 procent składu osobowego.

Po raz pierwszy mundury policyjne dzisiejsi absolwenci założyli w połowie maja. Po intensywnej nauce  (1147 godzin dydaktycznych) są teraz przygotowani do pełnienia służby w pionie prewencji na podstawowych stanowiskach wykonawczych.

Ostatnim, najważniejszym sprawdzianem ich wiedzy był dzisiejszy poranny test, który decydował o ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego. Po zakończeniu tego sprawdzianu, kilka godzin później Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała wręczył absolwentom świadectwa, które są przepustką do dalszej policyjnej służby.
W tej edycji szkolenia dwoje policjantów trzymało świadectwa z czerwonym paskiem:

  • post. Agnieszka Słodkiewicz - KMP Konin
  • post. Mateusz Wyrwas - KMP Poznań

Komendant Szkoły w uznaniu bardzo dobrych wyników wręczył im świadectwa jako pierwszym i dodatkowo uhonorował ich absolwentami Szkoły Policji. Od jutra nasi absolwenci pełnić już będą służbę w swoich jednostkach macierzystych.

Powrót na górę strony