Aktualności

Medale dla policyjnych krwiodawców

Data publikacji 07.12.2023

W oficjalnych obchodach Dni Honorowych Dawców Krwi uczestniczyli członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji. W trakcie uroczystości przedstawiciele naszej jednostki zostali wyróżnieni okolicznościowymi medalami i odznaczeniami.

Policyjni krwiodawcy ze Szkoły Policji w Słupsku wielokrotnie odpowiadali na apele dotyczące oddawania krwi „Na ratunek”, niosąc pomoc w ratowaniu zdrowia i życia wielu osób. Za aktywną działalność i propagowanie idei czerwonokrzyskich Klub wielokrotnie wyróżniany był okolicznościowymi pucharami i odznaczeniami, otrzymał między innymi Złotą i Srebrną Odznakę Honorowego Dawcy Krwi. Za bezinteresowną społeczną działalność wyróżniani byli także sami członkowie Klubu (złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, Odznaki Honorowe PCK oraz najważniejsze odznaczenie krwiodawców - Kryształowe Serce.
Za tak aktywną, wieloletnią działalność w rozwijaniu honorowego krwiodawstwa również Szkoła Policji w Słupsku została uhonorowana złotą i srebrną Odznaką Honorową PCK.

W trakcie uroczystości wyróżnieni zostali:

  • odznaką “Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadaną przez Ministra Zdrowia: Andrzej Bezulski i Jacek Radziuk,
  • odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia” - Ireneusz Kopczyk,
  • „Odznaką Honorową PCK III stopnia” - Anna Gołębiowska.

Krwiodawcy Szkoły Policji należą do jednego z najbardziej aktywnych na Pomorzu Środkowym klubów HDK, które działają pod egidą Polskiego Czerwonego Krzyża. Krew oddawana przez policjantów trafia nie tylko na Pomorze, ale również do dużych ośrodków w Katowicach, Warszawie i Bydgoszczy. Takie akcje pomagają między innymi przy operacjach kardiologicznych.

Poniżej zdjęć z uroczystości prezentujemy również fotografie z ostatniej akcji policyjnych krwiodawców.

Powrót na górę strony