Aktualności

Strzeleckie miniwarsztaty

Data publikacji 11.12.2023

Możliwość zapoznania się z egzemplarzami broni krótkiej i długiej, która nie jest na wyposażeniu naszej jednostki, mieli wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego oraz policjanci uczestniczący w kursie instruktorów strzelań policyjnych.

Praktyczną prezentację sprzętu przygotowała jedna z państwowych firm zajmująca się uzbrojeniem. Policjanci mieli możliwość zapoznania się z pistoletami samopowtarzalnymi, rewolwerami, pistoletami maszynowymi, karabinkami szturmowymi oraz bronią gładkolufową.

Przygotowane podczas prezentacji jednostki broni można było dokładnie obejrzeć a także rozłożyć na elementy, aby dokładnie poznać konstrukcję każdego elementu. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli przeprowadzić strzelania z wybranych przez siebie modeli broni.

Prezentacje tego rodzaju są możliwością poszerzenia wiedzy i umiejętności strzeleckich przez policjantów, którzy w swojej służbie na co dzień zajmują się wyszkoleniem strzeleckim, zarówno w ramach szkolenia zawodowego podstawowego, jak i podczas kursów specjalistycznych. Każdy z funkcjonariuszy może zdobyć dodatkowe doświadczenia wykorzystując broń, która nie jest na standardowym wyposażeniu polskiej Policji.

Powrót na górę strony