Aktualności

Pożarowe ćwiczenia i ewakuacja

Data publikacji 12.12.2023

Dym pojawił się w jednym z akademików, w którym przebywają po zajęciach policjanci. Służby dyżurne bardzo szybko powiadomiły stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku - tak rozpoczął się kolejny element ćwiczeń, które odbyły się we wtorek późnym popołudniem.

Tego rodzaju akcje muszą być przeprowadzane systematycznie w budynkach, w których przebywa znaczna liczba osób. Słupska Szkoła Policji ma kilka budynków koszarowych, w których prowadzone są tego rodzaju działania. Ewakuacja słuchaczy trwała około 3 minut.

W akcji ratowniczej udział wzięli także obserwatorzy, którzy oceniali poszczególne elementy działań. Dla strażaków, działania w Szkole Policji były także elementem prowadzonego doskonalenia zawodowego.

 

 

Nie jest to jedyna forma współpracy policjantów i strażaków. Wykładowcy Szkoły Policji prowadzą też praktyczne zajęcia doskonalące dla słupskich strażaków w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wspólne zajęcia pozwalają dzielić się doświadczeniami i wypracowywać jeszcze bardziej skuteczne algorytmy postępowania w zakresie niesienia pomocy osobom poszkodowanym.

Powrót na górę strony