Aktualności

Ze słuchaczami o Prawach Człowieka

Data publikacji 13.12.2023

W ramach obchodów światowego Dnia Praw Człowieka - w auli słupskiej Szkoły Policji - odbył się wykład poświęcony historii ustanowienia tego Dnia oraz wytycznych, które istotne są również podczas codziennej policyjnej służby.

Wykład poprowadziła Pełnomocnik Komendanta Szkoły Policji w Słupsku do spraw Praw Człowieka podinsp. Dorota Trzaskuś, która mówiła między innymi o tym, że nasz kraj z każdym rokiem staje się coraz bardziej wielokulturowym i wieloetnicznym, dlatego też policjanci pełniąc służebną rolę wobec społeczeństwa, stoją na straży praw i wolności wszystkich ludzi.

We wszystkich swych działaniach policjanci pamiętają o poszanowaniu godności ludzkiej oraz przestrzeganiu i ochronie praw człowieka. Postępowanie w kontaktach z ludźmi powinna cechować życzliwość oraz bezstronność wykluczająca jakiekolwiek uprzedzenia” - dodała Pełnomocnik.

Policjant wykonując swoje obowiązki kieruje się przede wszystkim prawem, ale jego stosowanie nie wyklucza ludzkiego podejścia i traktowania każdego człowieka z szacunkiem.
W ramach obchodów Światowego Dnia Praw Człowieka raz jeszcze przypominano również hasła, którymi kierują się polscy policjanci „Pomagać i chronić” oraz „Po pierwsze człowiek”.

 

Powrót na górę strony