Aktualności

Z wizytą w Leśnym zakątku

Data publikacji 28.12.2023

Z pełnymi wózkami karmy odwiedzili koszalińskie Schronisko dla zwierząt słuchacze jednego z plutonów szkolenia zawodowego słupskiej Szkoły Policji. Policyjni darczyńcy pamiętali podczas świąt również o bezdomnych zwierzakach.

Młodzi policjanci odwiedzili znajdujące się w Koszalinie schronisko dla zwierząt „Leśny zakątek”. Przywieźli ze sobą zebraną karmę, którą przekazali pracownikom schroniska. Odwiedziny były także okazją do rozmów o prawach zwierząt i ochronie jaką dają im polskie przepisy prawa.

Nie jest to pierwsza wizyta słuchaczy słupskiej Szkoły Policji w placówkach zajmujących się opieką zwierząt. Wcześniej policjanci jeździli również do słupskiego schroniska, by w czasie wolnym od zajęć wyprowadzać na spacery psy przebywające w schronisku – to jedna z wielu form wolontariatu, który realizowany jest przez policjantów rozpoczynających dopiero swoją służbę w mundurze.

Powrót na górę strony