Aktualności

Podsumowanie krwiodawców

Data publikacji 29.12.2023

Prawie 100 litrów krwi pełnej oddali w tym roku krwiodawcy z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku. Na taki wynik złożyły się nie tylko wyjścia grupowe słuchaczy, ale również donacje indywidualnych osób.

W ubiegłym roku policyjni krwiodawcy oddawali krew w ramach planowych pobrań a takżę kilka razy spieszyli do stacji krwiodawstwa na hasło „Ratunek”, gdy pilnie potrzebna była określona grupa krwi dla osób znajdujących się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.
W ubiegłym roku krew oddało 231 osób, z których 43 osoby zrobiły to po raz pierwszy w życiu. Roczne podsumowanie wygląda następująco:

93,88 litra krwi pełnej
9,63 litra osocza
5,43 litra płytek krwi

Klub HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku powstał 24 stycznia 1986 roku. Jest to jeden bardziej aktywnych na Pomorzu Środkowym klubów HDK, które działają pod egidą Polskiego Czerwonego Krzyża. Krew oddawana przez policjantów trafia nie tylko na Pomorze, ale również do dużych ośrodków w Katowicach, Warszawie i Bydgoszczy. Takie akcje pomagają między innymi przy operacjach kardiologicznych, przy których rodzina nie jest zawsze w stanie zgromadzić odpowiedniej ilości tego życiodajnego płynu.

Powrót na górę strony