Aktualności

Weterani w hołdzie swojemu koledze

Data publikacji 01.01.2024

W dniu pamięci o poległych i zmarłych w misjach i operacjach poza granicami kraju, przy grobie śp. podinsp. Andrzeja Kaczora spotkali się słupscy kombatanci. Między innymi w ten sposób weterani dbają o pamięć swoich kolegów, którzy oddali życie Ojczyźnie.

Kombatanci misji pokojowych ze Wzgórz Golan, Libanu, Syrii, Iraku i Afganistanu spotkali się przy grobie św. podinsp. Andrzeja Kaczora by zapalić symboliczny znicz pamięci. Okazją był ustanowiony kilka lat temu Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach  Wojskowych poza Granicami Kraju.

We wrześniu 1995 roku śp. podinsp. Andrzej Kaczor został delegowany do kontyngentu straży ONZ w Iraku, gdzie w czasie wykonywania służby w patrolu zginął tragicznie 7 grudnia 1995 roku. Był pierwszym z pięciu polskich policjantów, którzy zginęli w trakcie misji pokojowych.

Jak podkreślali sami kombatanci, dbanie o pamięć Kolegów, którzy zapłacili najwyższą cenę służąc Ojczyźnie, pozwala zachować ciągłość naszej historii a także pokazać jak ważną rzeczą jest pokój, szczególnie w czasach, gdy działania wojenne toczą się w pobliżu naszych granic.

Nagranie audio Mówi major rezerwy Janusz Liberek ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych.

Pobierz plik Mówi major rezerwy Janusz Liberek ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych. (format mp3 - rozmiar 438 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony