Aktualności

Kandydaci na instruktorów technik interwencji

Data publikacji 04.01.2024

Kilkudziesięciu policjantów z różnych garnizonów w kraju uczestniczyło w czwartek w postępowaniu kwalifikacyjnym na kurs instruktorski w zakresie taktyki i technik interwencji (TiTS). Po ukończeniu takiego miesięcznego kursu absolwenci-instruktorzy samodzielnie prowadzić będą zajęcia oraz egzaminy dla swoich kolegów w komendach i komisariatach z zakresu sprawności fizycznej, taktyki i technik interwencji oraz umiejętności posługiwania się pałką służbową.

Wszyscy kandydaci na kurs przeszli w czwartek egzamin wstępny, w trakcie którego musieli między innymi wykazać się umiejętnością stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego oraz umiejętnościami technicznymi służącymi do realizacji interwencji policyjnych. Każdy z kandydatów musiał również przejść test sprawności fizycznej oraz wykazać się wybranymi umiejętnościami obsługi broni palnej.

Zajęcia na kursie, którego pierwsza edycja planowana jest  na 26. lutego, potrwają cztery tygodnie; będzie to doskonalenie umiejętności z zakresu samoobrony policyjnej, technik stosowania środków przymusu bezpośredniego oraz umiejętności posługiwania się bronią palną.
W trakcie kursu wiele czasu poświęca się również na metodykę prowadzenia zajęć bowiem to właśnie instruktorzy TITS będą odpowiedzialni za szkolenie policjantów podczas zajęć doskonalenia zawodowego organizowanego lokalnie w jednostkach terenowych.

Powrót na górę strony