Aktualności

Wykładowcy na planie filmowym

Data publikacji 09.01.2024

Wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku wystąpili w kilku epizodach III. sezonu polskiego serialu kryminalnego „Belfer”. Nie był to pierwszy występ policjantów Szkoły przed kamerami filmowymi.

Trzeci sezon polskiego serialu "Belfer" kontynuuje historię głównego bohatera, nauczyciela języka polskiego Pawła. Tym razem Paweł zostaje skonfrontowany z nowymi wyzwaniami, gdy pewne wydarzenia z przeszłości wracają, by zakłócić spokój jego życia w nadmorskim miasteczku.

Akcja filmu dzieje się w nadmorskim miasteczku Małomorze, któremu za pierwowzór w dużej części posłużyła Ustka, i to właśnie w usteckim porcie (porcie Małomorza) w kilku epizodach możemy zobaczyć wykładowców Szkoły Policji w Słupsku, są to asp.szt. Andrzej Dziąbkowski, mł.asp. Piotr Tomaszewski oraz st.sierż. Bartosz Mazur. Towarzyszą im również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku: asp.szt. Dariusz Piołunkowski oraz asp.szt. Dariusz Stukan.
W 2006 roku wykładowcy Szkoły policji wystąpili również w kilku epizodach na planie filmu kręconego w Gdańsku przez Volkera Schlöndorffa.

Powrót na górę strony