Aktualności

Pierwsze służby słuchaczy w terenie

Data publikacji 15.02.2024

Wymierne efekty przynoszą praktyki słuchaczy szkolenia zawodowego w jednostkach terenowych. W czwartek jeden z patroli, w którym służbę pełnili młodzi policjanci, zatrzymał uciekającego pojazdem mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa – efekt 55 punktów karnych i 16.500 złotych mandatu.

Słuchaczy słupskiej Szkoły Policji można spotkać w tym tygodniu na ulicach Koszalina i Słupska  oraz w miejscowościach leżących na terenie tych powiatów ziemskich. Są to ich pierwsze służby w patrolach wspólnie z policjantami jednostek terenowych. Służby te dają praktyczną możliwość zweryfikowania zdobytej dotychczas wiedzy i umiejętności policyjnych.

W czwartek wczesnym wieczorem słuchacze pełniący służbę z dzielnicowym Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej zauważyli poszukiwany pojazd, którego kierowca podejrzany był o dokonanie kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw w Bytowie. Policjanci jadąc radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie poszukiwanego pojazdu. Kierowca podjął jednak ucieczkę, która zakończyła się po uderzeniu w bramę jednej z posesji na terenie Dębnicy Kaszubskiej.

Zatrzymany 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Uciekając przed policjantami popełnił wiele wykroczeń, które po zsumowaniu dały mandat w wysokości 16.500 tysiąca złotych oraz 55 punktów karnych. Mężczyzna może mieć także związek w wcześniejszymi kradzieżami paliwa w regionie słupskim.

Praktyki młodych policjantów w regionie koszalińskim i słupskim potrwają do ostatnich dni lutego. Dodatkowo od przyszłego tygodnia słuchacze wzmocnią także policyjne patrole na terenie Lęborka i powiatu lęborskiego.

Powrót na górę strony