Aktualności

Jubileusz 30-lecia służby

Data publikacji 19.02.2024

Jubileusz 30-lecia służby obchodziła wykładowczyni słupskiej Szkoły Policji podinsp. Jolanta Czekaj Z policjantką spotkał się Komendant Szkoły, który wręczył jej pamiątkowy medal. Gratulacje Jubilatce złożyli również Zastępcy Komendanta.

Podinsp. Jolanta Czekaj służbę w Policji rozpoczęła w sierpniu 1993 roku jako aplikant I-go Referatu Dzielnicowych Komendy Rejonowej Policji w Słupsku. W jednostce tej została także dzielnicowym.
W 2000 roku została przeniesiona do dalszego pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie, gdzie awansowała na starszego dzielnicowego, a w kwietniu 2001 roku - na Kierownika Rewiru Dzielnicowych i Sekcji Prewencji KMP w Sopocie.  W tej trójmiejskiej komendzie pełniła dalej służbę jako detektyw w Referacie do walki z przestępczością samochodową. Kolejne jej stanowisko to asystent Zespołu do walki z przestępczością przeciwko zdrowiu życiu i mieniu.

W 2008 roku podinsp. Jolanta Czekaj rozpoczyna służbę w słupskiej Szkole Policji jako młodszy wykładowca Zakładu Prawa (obecnie Zakład Służby Kryminalnej). Z Zakładem tym związana jest przez kolejne czternaście lat. W październiku 2021 roku rozpoczyna służbę w Zespole Wsparcia Dydaktycznego, a po dwóch kolejnych latach powraca do Zakładu Służby Kryminalnej, gdzie aktualnie pełni służbę na stanowisku starszego wykładowcy.

Nasza Jubilatka jest także współautorką „Podręcznika dla słuchacza szkolenia zawodowego podstawowego”, „Podręcznika dla policjanta dzielnicowego” oraz podręcznika „Konwojowanie i doprowadzanie osób oraz konwojowanie i ochrona materiałów poczty specjalnej”.  
Na swoim koncie ma także wiele samodzielnych publikacji, wśród których znajdują się między innymi: „Zasady odpowiedzialności dyscyplinarnej w Policji”, „Kary dyscyplinarne”, „Zmiany w postępowaniu dyscyplinarnym”, „Odpowiedzialność majątkowa policjanta”, „Odpowiedzialność materialna pracownika” oraz „Dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej”.

Z okazji jubileuszu, w gabinecie Komendanta Szkoły, podinsp. Jolanta Czekaj otrzymała z rąk insp. Piotra Cekały jubileuszowy medal, a z rąk Zastępców Komendanta mł.insp. Aliny Majchrzak i insp. Macieja Marciniaka - gratulacje wraz z okolicznościowym listem.

Powrót na górę strony