Aktualności

Ślubowanie i złote pagony

Data publikacji 19.02.2024

W uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku o specjalności policyjnej i wojskowej uczestniczyli przedstawiciele Szkoły Policji. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbywa się zawsze po zakończeniu pierwszego semestru nauki.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie w obecności grona pedagogicznego, rodziców, władz miasta oraz przedstawicieli służb mundurowych garnizonu słupskiego. Całość została przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem w ramach którego odśpiewano między innymi hymn państwowy a najlepsi uczniowie dostąpili zaszczytu złożenia ślubowania na sztandar szkoły.
Po złożeniu ślubowania uczniowie z najlepszymi wynikami za pierwsze półrocze otrzymali listy gratulacyjne oraz przywilej noszeniu w drugim półroczu złotych pagonów - honorowego wyróżnika uczniów z najlepszymi wynikami w nauce.

Zespół Szkół Informatycznych to jedna z kilku placówek oświatowych na terenie Słupska, która w ramach kształcenia ponadpodstawowego posiada w swojej ofercie dla młodzieży możliwość nauki między innymi w klasach o profilu policyjnym.
Uczniowie ZSI z klas policyjnych uczestniczą corocznie w przedsięwzięciach organizowanych między innymi przez Szkołę Policji, w czasie których mogą również praktycznie poznać wybrane aspekty policyjnej służby.

Powrót na górę strony