Aktualności

Licealiści i policjanci

Data publikacji 21.02.2024

Licealiści z klas policyjnych przez dwa dni obserwowali jak uczą się i ćwiczą policjanci rozpoczynający dopiero swoją karierę w mundurze. Młodzi goście mieli również możliwość samodzielnego sprawdzenia się w wybranych ćwiczeniach.

Tym razem gościliśmy uczniów klas policyjnych z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, którzy mogli zapoznać się z wybranymi obiektami dydaktycznymi, w których zajęcia i ćwiczenia odbywają słuchacze. Towarzyszący grupom gości policjanci Szkoły Policji wyjaśniali jak przebiega proces szkolenia nowych policyjnych kadr.
Podczas nauki w klasie szkoły średniej o profilu policyjnym uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Zajęcia mają również pokazać uczniom, jakie maja prawa, ale też i obowiązki wobec państwa.

Uczniowie szkół średnich którzy uczęszczają do klas policyjnych i są zainteresowani późniejszym wstąpieniem w policyjne szeregi mogą liczyć na niewielkie przywileje w procesie doboru do Policji.
Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji - dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania, włączone do szkolnego zestawu programów - w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.

Powrót na górę strony