Aktualności

Policyjna służba oczami przedszkolaków

Data publikacji 22.02.2024

Co robi policjant i jakie posiada przy sobie wyposażenie - takie między innymi pytania zadawały przedszkolaki z zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gardnie Wielkiej. Dzieciaki odwiedziły podczas praktyk słuchaczki Szkoły Policji wraz z dzielnicowym Posterunku Policji w Smołdzinie.

W ramach praktyk, po intensywnych zajęciach w słupskiej Szkole Policji, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego po raz pierwszy zaczynają pełnić służbę w terenie. Zdobywana dotychczas wiedza i umiejętności są teraz weryfikowane w trakcie codziennej służby.

Oprócz typowych interwencji związanych z łamaniem prawa i popełnianiem czynów zabronionych, młodzi policjanci mogą również zweryfikować swoje umiejętności w zakresie profilaktyki. W trakcie jednej ze służb słuchaczki wraz z dzielnicowym odwiedziły przedszkolaków w Gardnie Wielkiej.

Podczas spotkania mowa była między innymi o tym, w których miejscach przechodzimy przez jezdnię i w jaki sposób dzieci powinny podróżować samochodem. Policjantki mówiły także, jak dzieci powinny reagować na zaczepki dorosłych nieznajomych osób.
Na zakończenie wszystkie chętne przedszkolaki mogły zasiąść w radiowozie, włączyć sygnały świetlne a także wydawać polecenia przez megafon zainstalowany w samochodzie.

Powrót na górę strony