Aktualności

Kolejni ratownicy z uprawnieniami KPP

Data publikacji 26.02.2024

Pierwsza w tym roku grupa policjantów zdobyła uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP). W słupskiej Szkole Policji egzamin na zakończenie tego kursu specjalistycznego zdało kilkunastu funkcjonariuszy.

Na zajęciach umiejętności doskonalili policjanci z różnych jednostek terenowych. Każdy polski policjant na kursie zawodowym podstawowym przechodzi między innymi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP), jest rozwinięciem już posiadanej wiedzy o kolejne umiejętności i procedury stosowane w ratowaniu ludzkiego życia.

W polskiej Policji jest w tej chwili ponad 5,5 tysiąca policjantów, którzy posiadają uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy kurs specjalistyczny z tego zakresu kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.
Policjanci muszą wykazać się określonymi umiejętnościami, które wykonywane są w trudnych warunkach, przy ograniczonej widoczności a także dużym poziomie stresu. W składzie komisji egzaminacyjnej oceniającej poziom zdobytych umiejętności jest między innymi lekarz-konsultant medycyny ratunkowej.

Przypomnijmy, że Szkoła Policji w Słupsku jest corocznie organizatorem finału Mistrzostw Policjantów z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). W tym roku finałowa rywalizacja odbędzie się od 4 do 7 czerwca.

Powrót na górę strony