Aktualności

Jeśli nie powtarzasz - zapomnisz

image Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla funkcjonariuszy ze Świnoujścia przeprowadził wykładowca Zakładu Ogólnozawodowego, który nadzorował praktyki słuchaczy Szkoły Policji w ramach pełnienia służby patrolowej na ulicach nadmorskiego kurortu.

Zajęcia, które poprowadził sierż. Michał Kurdziel, obejmowały zagadnienia związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas udzielania pomocy osobie agresywnej i zatrzymanej, algorytm postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u osoby dorosłej oraz sposoby zaopatrzenia ran różnych okolic ciała. Na spotkaniu zwrócono szczególną uwagę na urazy najczęściej występujące podczas interwencji policyjnych. Była to świetna okazja na przypomnienie sobie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyjaśnienia wątpliwości powstających podczas akcji ratowniczej. W szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy cywilni świnoujskiej Komendy.

Badania Europejskiej Rady Resuscytacji wykazały, że praktyczne umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, takie jak wzywanie pomocy, uciskanie klatki piersiowej i wentylacja zanikają w czasie od 3 do 6 miesięcy. Dlatego konieczne jest przypominanie informacji z tego zakresu oraz weryfikacja umiejętności ratowniczych z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

Zachęcamy wszystkich do ciągłego doskonalenia umiejętności i poszerzenia wiadomości z zakresu pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo, czy to właśnie od Waszych umiejętności nie będzie kiedyś zależeć ludzkie życie…

(6.4.2012)

Powrót na górę strony