Aktualności

Turniej Klas Policyjnych - nowa impreza w Szkole Policji

image„Turniej klas policyjnych” to nowa impreza, która cyklicznie organizowana będzie w słupskiej Szkole Policji. Rywalizacja uczniów odbywać się będzie w zakresie znajomości problematyki policyjnej, a także wiedzy i umiejętności, niezbędnych do należytego przygotowania uczniów do testów policyjnych.

„Turniej klas policyjnych” to nowa impreza, która cyklicznie organizowana będzie w słupskiej Szkole Policji. Rywalizacja uczniów odbywać się będzie w zakresie znajomości problematyki policyjnej, a także wiedzy i umiejętności, niezbędnych do należytego przygotowania uczniów do testów policyjnych.
W turnieju uczestniczyć mogą uczniowie ze szkół, w których funkcjonują klasy policyjne. Każda placówka wystawić może jedną, czteroosobową reprezentację. W trakcie rywalizacji rozegrane zostaną następujące konkurencje: teoretyczny sprawdzian wiedzy, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, test umiejętności strzeleckich i test sprawności fizycznej . Test strzelecki odbędzie się na strzelnicy pneumatycznej a test sprawności fizycznej - na torze przeszkód, tym samym, na którym ćwiczą kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Policji.
Do pierwszej edycji turnieju zostały zaproszone szkoły z którymi na co dzień współpracuje Szkoła Policji:
- Młodzieżowe Liceum Ogólnokształcące w Słupsku przy ul. Kołłątaja,
- Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku przy ul. Koszalińskiej,
- Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie,
- Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 15 kwietnia, natomiast sam turniej zostanie rozegrany 18 maja.

REGULAMIN TURNIEJU (.pdf)

(14.3.2012)

Powrót na górę strony