Aktualności

"Opór bez przemocy" - handel ludźmi

image Handel ludźmi i zatrzymywanie cudzoziemców - wiedzą z tego zakresu podzielili się z policjantami funkcjonariusze Straży Granicznej. Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Szkoła Policji w Słupsku od lat współpracują za sobą na wielu specjalistycznych płaszczyznach. Wykład w auli Szkoły odbył się w ramach cyklu spotkań "Opór bez przemocy".

Wykładowcy COSG, mjr Agnieszka Szmulew-Ziółkowska i ppłk Piotr Boćko, mówili o tym, jak szczególne położenie Polski jako kraju tranzytowego pomiędzy Wschodem a Zachodem Europy wpływa na specyfikę zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy Policji wobec cudzoziemców i osób „sprzedawanych” do innych krajów. Za przygotowanie spotkania w Szkole Policji w Słupsku odpowiedzialni byli nadkom. Marek Dąbrowski i kom. Ewa Pietruczuk - Pełnomocnik Komendanta ds. Ochrony Praw Człowieka.

ppłk Piotr Boćko
Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie
  (pobierz)

Spotkania „Opór bez przemocy” to cykl, w ramach którego słuchacze maja możliwość spotkania z wieloma ekspertami. W najbliższym czasie przewidziane są jeszcze dwie imprezy.
23 lutego
Prezentacja filmu „Mosta na Wadi”- reportaż dotyczący zorganizowania wspólnej dwunarodowej, dwujęzycznej szkoły łączącej arabskie i żydowskie dzieci na tle złożonego izraelsko-arabskiego konfliktu.
28 lutego
Spotkanie w ramach Żywej Biblioteki „Jak wygrać z przemocą w rodzinie” - cykl spotkań z osobami, wobec których mogą pojawiać się uprzedzenia - „nie oceniaj książki po okładce”.

(20.02.2011)

Powrót na górę strony