Aktualności

Tydzień profilaktyki w Wicku

image Zachęcenie do wszechstronnego i aktywnego rozwoju w czasie wolnym od nauki a także ukazanie zgubnych skutków działania alkoholu, papierosów i narkotyków – takie miedzy innymi cele przyświecały „Tygodniowi Prewencji”, który został zorganizowany w Zespole Szkół w Wicku, w powiecie lęborskim. W przygotowaniu programu dla dzieci i młodzieży wzięli także udział w wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku.

Wykładowcy Szkoły Policji prowadzili z gimnazjalistami zajęcia praktyczne z wybranych elementów różnych dyscyplin sportowych. Główny cel tych zajęć to wypracowanie skutecznych metod samoobrony, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli odeprzeć bezpośredni atak różnych osób.
Ćwiczenia odbywały się w sali gimnastycznej a każdy gimnazjalista miał możliwość treningu pod okiem policjantów, którzy na co dzień uczą słuchaczy technik interwencji. Dla młodych ludzi było to niezapomniane doświadczenie, tym bardziej, że odpowiednio przygotowane ćwiczenia dawały uczniom satysfakcję z udanego odparcia symulowanego ataku.

"Tydzień Profilaktyki" zorganizowany dla gimnazjalistów Zespołu Szkół w Wicku oprócz szeroko pojętej profilaktyki miał także na celu zachęcenie młodzieży do aktywnego i wszechstronnego rozwoju w czasie wolnym od nauki. Jest to szczególnie ważne w małych miejscowościach, gdzie brak wzorców oraz zajęć pozalekcyjnych sprawia, że młodzież często popada w konflikt z prawem. Przeprowadzona akcja miała zapoznać młodzież z potencjalnymi zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w takich sytuacjach.
Na zakończenie wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych: podinsp. Tomasz Mikulski, podkom. Daniek Krenc, podkom.Tomasz Lewandowski i podkom.Jacek Monczak, zaprezentowali uczniom krótki pokaz eskorty i próby odbicia więźnia.

(2.4.2012)

Powrót na górę strony