Aktualności

Koniec nauki, czas do służby.

95 słuchaczy zakończyło w słupskiej Szkole Policji kurs podstawowy. Ostatnim elementem szkolenia był dzisiejszy egzamin i rozdanie świadectw. Nie zdała tylko jedna osoba.

Większość słuchaczy, którzy dziś opuszczą mury Szkoły Policji pochodzi z województw: bydgoskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Wśród ponad 90 słuchaczy było także 15 pań. Przez 29 tygodni (146 dni szkoleniowych) słuchacze zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Dziś przed południem zdawali egzamin końcowy. 5 słuchaczy uzyskało ocenę bardzo dobrą a średnia z egzaminu wyniosła 3,52.

Punktualnie o godz. 14 na głównym placu apelowym rozpoczęło się uroczyste zakończenie szkolenia. Słuchacze otrzymali świadectwa z rąk komendanta Szkoły Policji insp. Jacentego Bąkiewicza. Jako pierwsi wystąpili słuchacze, którzy z egzaminu końcowego otrzymali ocenę bardzo dobrą. Dyplomy i nagrody otrzymali także słuchacze, którzy zwyciężyli w Turnieju Wiedzy Prewencyjnej.

Świeżo upieczeni policjanci rozpoczną teraz praktyki w stołecznych Oddziałach Prewencji a do swoich macierzystych jednostek wrócą tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

imageimage(26.10.2010)

Powrót na górę strony