Aktualności

W Szkole Policji o AIDS

imageKlikuset młodych ludzi uczetniczyło w konferencji "Młodzi bez HIV", która odbywła się w auli słupskiej Szkoły Policji. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Ogólnoświatowego Dnia Aids, który obchodzony jest 1 grudnia.

W trkacie konferencji młodzież uzyskała wiele informacji na temat samej choroby jaki i potencjalnych sposobów zarażenia się "dżumą XX wieku". Ciekawie prowadzone prelekcje wygłosili między innymi przedstawiciele Sanepidu oraz placówek medycznych, które na terenie Słupska służą pomocą osobom chorym jak i tym, które chciałyby sie przebadać na obecnośc wirusa HIV. Dla młodziezy zaskoczeniem był fakt, że najpopularniejszą drogą rozprzestrzeniania się wirusa nie jst zakażony sprzęt używany przez narkomanów a stosunki heteroseksualne.

Konferencji towarzyszył występ grupy teatralnej oraz inscenizacja przygotowana przez wykładowców i słuchaczy Szkoły Policji (patrz materiał filmowy). Uczestnicy mogli zobaczyć między innymi jak udziela się pierwszej pomocy rannej osobie zachowując przy tym niezbędne środki bezpieczeństwa mające na celu ochronę przed potencjalnym zagrożeniem. W trakcie pokazu widać było wyraźnie, że nawet pomoc osobie, która może być nosicielem wirusa HIV, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia osoby ratującej pod warunkiem zachowania prostych środków bezpieczeństwa.

Podczas spotkania wręczono także nagrody dla zwycięzców Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Hiv/Aids. Konferencja została zorganizowana przez słupskie Starostwo Powiatowe, Stację Sanitarno-Epiemiologiczną oraz Szkołę Policji.


Pokaz w ramach konferencji "Młodzi bez HIV".
Aula Szkoły Policji w Słupsku.(2.12.2010)

Powrót na górę strony