Aktualności

Nie byłeś na Watch Docs? - zobacz w sieci i posłuchaj

image Już po raz czwarty Szkoła Policji w Słupsku włączyła się w organizację festiwalu filmowego poświęconego szeroko rozumianej problematyce związanej z Prawami Człowieka. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w projekcjach festiwalowych przygotowaliśmy zestaw filmów, które można obejrzeć w internecie.

Objazdowy „Festiwal Filmowy Watch Doc’s Prawa Człowieka w Filmie” jest prezentacją filmów, które uczestniczą w przeglądzie organizowanym każdego roku w grudniu w Warszawie. W tym roku filmy pokazywane są w kilkudziesięciu miastach. Współorganizatorami festiwalu są: Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Społeczny Instytut Filmowy. Oprócz samych projekcji organizatorzy przewidują między innymi dyskusje i spotkania.

Filmy poświęcone prawom człowieka będą także dobrym uzupełnieniem dla słuchaczy kursu podstawowego słupskiej Szkoły Policji, którzy w ramach szkolenia podstawowego mają także zajęcia z antydyskryminacji. W ramach tych zajęć młodzi policjanci uczą się jak połączyć budowanie wrażliwości na temat praw człowieka z konkretnym działaniem.

Poniżej prezentujemy odnoścniki do filmów dostepnych w internecie a także wypowiedzi współorganizatorów festiwalu.

„Ratunku! Mamy geja w klasie” 49 min. (Holandia 2010)    obejrzyj...
„Jestem dziewczynką!” 15 min. (Holandia 2010)    obejrzyj...
„Nasza szkoła”94 min. (USA, Szwajcaria, Rumunia 2011)    obejrzyj...
„Czarna córka” 24 min. (Polska 2011)    obejrzyj...
„Żarówkowy spisek” 90 min. (Holandia 2010)    obejrzyj...
„Białoruski sen” 50 min. (Rosja 2011)    obejrzyj...

Anna Głowacka
Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce
Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  (pobierz)

Przemysław Kazimirski
Krajowy Mechanizm Prewencji
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
  (pobierz)

Piotr Rachwalski
Stowarzyszenie "Aktywne Pomorze"
współorganizator słupskiej edycji Festiwalu
  (pobierz)

(11.6.2012)

Powrót na górę strony