Aktualności

Niemieccy policjanci w słupskiej Szkole Policji

imageGrupa policjantów z Niemiec gości z roboczą wizytą w słupskiej Szkole Policji. Jest to kolejna wizyta w ramach umowy międzynarodowej podpisanej przez Szkołę Policji w Słupsku i Wyższą Zawodową Szkołę Policji Landu Brandenburgia w Oranienburgu pod Berlinem.

W skład 25-osobowej delegacji niemieckiej weszło kilkunastu policjantów, którzy mają już za sobą wieloletnie doświadczenie a w tej chwili, w Szkole Policji w Oranienburgu, przebywają na kursie oficerskim. W trakcie pobytu w Słupsku goście z Niemiec zapoznają się między innymi z funkcjonowaniem polskiej Policji. Odwiedzili między innymi Komendę Miejską Policji w Słupsku a także jednostki policyjne w Trójmieście.
Niemieccy goście na co dzień pracują w różnych jednostkach Policji na terenie całego landu Brandenburgia. Część z nich będzie miała kontakt z polskimi policjantami, ponieważ w pasie przygranicznym zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie funkcjonują już patrole policyjne, w których służbę pełnia wspólnie Niemiec i Polak.
Wizyta w Słupsku ma pokazać niemieckim gościom podobieństwa i różnice w codziennej policyjnej pracy.

Realizacja wymian słuchaczy policyjnych szkół z Oranienburga i Słupska nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, którego udzieliła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Fundacja od kilku lat wspomaga wymiany szkoleniowe polskich i niemieckich policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku i Wyższej Zawodowej Szkoły Policji Landu Brandenburgia w Oranienburgu.

(2.3.2011)

Powrót na górę strony