Aktualności

Mistrzostwa Szkoły Policji w Sumo

Ogłuszający doping a także wielkie emocje kibiców towarzyszyły kolejnej edycji Mistrzostw Szkoły Policji w Sumo. Do walki o miano najlepszego stanęło kilkudziesięciu zawodników. Zawody rozgrywano systemem pucharowym. Ozdobą pojedynku była walka pań a także obecność Bartłomieja Bartnickiego, olimpijczyka w zapasach.

Mistrzostwa w sumo to jedna z cyklicznych imprez organizowanych dla słuchaczy. Tradycyjnie już o przygotowanie i oprawę imprezy postarali się wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych. Mistrzostwom towarzyszyła odpowiednia scenografia. Zawodnicy, przedstawiani przez spikera, wychodzili po specjalnym wybiegu. Na ścianie prezentowana była za pomocą rzutnika aktualna sytuacja po każdym pojedynku.

Honorowym gościem zawodów był zapaśnik Bartłomiej Bartnicki, olimpijczyk z Aten i Pekinu. Jego zadaniem słuchacze Szkoły Policji w Słupsku, którzy wystartowali w zwodach wykazali się wielkim hartem ducha a także podstawowymi znajomościami pojedynków zapaśniczych.

Aby zdobyć punkt zawodnicy mieli trzy możliwości: wypchnąć rywala poza pole walki; spowodować, aby przeciwnik dotknął maty inną częścią ciała niż stopami lub oderwać rywala od maty i wyjść z nim poza pole walki. W fazie eliminacyjnej wygrywał zawodnik, który jako pierwszy uzyskał dwa punkty. Dyplomy zwycięzcom wręczał zastępca Komendanta Szkoły insp. Waldemar Kuczma w towarzystwie Bartłomieja Bartnickiego. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć oraz film z fragmentami mistrzostw.
Cała impreza została przygotowana przez wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku: nadkom. Przemysława Osadowskiego, kom. Waldemara Pawlaka, asp. Jacka Monczaka i st.sierż. Damiana Bartnickiego.

imageimageimage

(14.12.2010)

Powrót na górę strony